Hamilelikte Abiye Giyim Önerileri

Hamilelik, anne adaylarının hayatında ciddi değişimler oluşturabilen bir süreçtir. Bu süreçte anne adaylarının vücutlarında çeşitli değişimler meydana gelir. Anne adaylarının vücut hatlarıyla birlikte kıyafet bedenleri ve tercihleri de değişiklik gösterecektir Bu süreçte günlük giyimde tercih edilebilecek birçok kıyafet modeli bulmak mümkündür ancak konu özel davet ve organizasyonlara geldiğinde anne adayları şıklıklarından ödün vermek istemeyebilir. Peki, hem rahat hem de şık hamile abiyesi bulmak mümkün müdür? Yazımızın devamında hamile abiyeleriyle ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz!

Hamilelerin Abiye Seçimi Yaparken Göz Önünde Bulundurması Gereken Noktalar

Anne adaylarının gardıroplarını yeniden düzenlemesi gerekebilir. Bu süreçte günlük giyimde kullanılacak kıyafetler için geniş seçenek yelpazesi bulunurken konu abiyelere geldiğinde anne adayları telaşa düşebilir. Hamilelerin abiye parçalar arasından seçim yaparken göz önünde bulundurması gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktalara dikkat ederek hayalinizdeki abiyeyi bulabilir; davet boyunca şıklığınızla göz doldururken konforunuzu da koruyabilirsiniz!

Hamile Abiyelerinde Kesim

Hamile abiyelerinde kesim oldukça önemli bir konudur. Tarzınıza göre dar kalıplı, vücudunuza tam oturan kesimleri tercih edebileceğiniz gibi bol kalıplı salaş kesimleri de kullanabilirsiniz. Hamile abiyelerinde en sık tercih edilen kesim, dökümlü salaş kesimdir. Midi boy hamile abiye modellerinde ve uzun hamile abiye modellerinde dökümlü tasarımlar öne çıkar. Salaş kesimler, anne adayının göbek bölgesinde rahat hareket için alan bırakarak konforlu kullanım sağlar.

Birçok hamile abiyesi modelinde genellikle göğüs bölgesini mükemmel saran, göbekten itibaren açılarak salaş bir görünüm oluşturan kalıplar tercih edilir. Bu sayede anne adayının vücut hatları arasında bir denge oluşturulur.

Hamile Abiyelerinde Model

Hamile abiyelerinde model seçenekleri oldukça geniştir. Modellerle ilgili dikkat edilmesi gereken ilk nokta seçeceğiniz abiyenin boyudur. Hamilelik döneminde mini abiye elbiseler tercih edebileceğiniz gibi genelde midi boy ve uzun abiyeler daha sık tercih edilir. Midi boy abiye elbiseler rahat hareket etmenize imkan tanırken zarif çizginizi korumanıza da yardımcı olur. Uzun abiyeler ise özellikle gece davetleri için fazlasıyla uygundur.

Hamile abiye modelleriyle ilgili göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer nokta ise yaka ve kol özellikleridir. Hamile abiyelerinde genellikle kruvaze yaka ve V yaka modeller tercih edilir. Düşük kollar, kalın askılar ve yarım kollu abiyeler de hamilelerin tercih edebileceği modeller arasında yer alır.

Hamile abiyelerinde belden bir kuşak geçmesi, abiyenin bir kemerle tamamlanması gibi görsel ögelere sıkça yer verilir. Bu sayede kıyafete hareket katılır ve anne adayının vücut hatları arasında denge oluşturulur. Aynı zamanda elbise modeline şık bir dokunuş yapılmış olur.

Hamile Abiyelerinde Kumaş

Hamile abiyelerinde kumaş seçimi de oldukça önemli bir faktördür. Hamile abiyelerinde terletmeyen, esneyebilen ve rahat harekete imkan tanıyan kumaşların kullanılmasına özen gösterilir. Hamile abiyelerinde kesinlikle kaçınmanız gereken kumaş tipi ise satendir çünkü saten terletir, hemen kırışır ve esneklik özelliğine sahip değildir. Dolayısıyla saten kumaştan üretilen abiyeler rahat kullanım sağlamaz. Likralı kumaşlar, krep kumaş ve şifon kumaşlar ise hamile abiyelerinde tercih edilebilecek kumaş çeşitleri arasında yer alır.

Hamileler İçin Abiye Giyim Dosyası

Anne adaylarının tercih ettiği kıyafetler genellikle rahat kesimlere sahip olan, bol kalıplı ve esnek materyalden üretilmiş kıyafetlerdir. Günlük kullanımda oldukça rahat ve kurtarıcı olan bu özellikler, konu abiye giyime geldiğinde maalesef kriter dışında kalabilir. Hamilelerin konforlarından ödün vermeden şık çizgilerini korumaya devam edebilecekleri abiye giyim önerilerine rastlamak ise mümkündür.

Hamileler İçin Kısa Abiyeler

Hamileler için kısa abiye modelleri farklı kesim özellikleriyle öne çıkar. Özel davet ve organizasyonlarda oldukça kurtarıcı parçalar olan kısa abiye elbiselerin öne çıkan temel özellikleri, göbeği vurgulamalarıdır.

Dar hamile kısa abiye modelleri vücudu saran ve vücut hatlarını vurgulayan kalıplarıyla göz dolduran modellerdir. Dar hamile abiye modellerinde tercih edilen kumaşlar, esnek yapıdadır. Bu sayede anne adayları davet boyunca konforlu şekilde hareket edebilir. Dar ve kısa abiye modellerinde V yaka kesimler en sık tercih edilen yaka modelidir. Işıltılı ve pul payetli kumaşlar dar hamile abiye elbiselerde gece davetleri için vazgeçilmez bir seçenekken düz renkler gündüz davetleri için de kurtarıcı bir seçenek oluşturur.

Hamile kısa abiye çeşitlerinde en sık tercih edilen model ise dökümlü kesimlerdir. Genellikle şifon kumaştan tasarlanan bu tip elbiseler, göğüs bölgesini saran ve karından itibaren açılarak salaş bir duruş sergileyen ürünlerdir. Özellikle yaz aylarındaki davetlerde uçuş uçuş rahatlıklarıyla anne adayları tarafından sıkça tercih edilen dökümlü modeller, şık bir kemerle kombin edilerek de kullanılabilir.

Hamileler İçin Uzun Abiyeler

Hamileler için uzun abiye modelleri geniş seçenek yelpazesiyle ön plana çıkar. Uzun abiye elbiseler genellikle dökümlü kalıpta tasarlanır. Anne adaylarının davet boyunca rahat hareket edebilmesi için özenle tasarlanan uzun abiye elbiselerde farklı kumaş ve yaka özellikleri görülebilir. Düşük omuzlar ve V yakalı kesimler, uzun abiyelerde de sıkça tercih edilen tasarım ögeleridir.

Hamile abiye tulum modelleri de anne adaylarının özel gün ve davetler için sıkça tercih ettiği parçalar arasında yer alır. Şıklığıyla göz dolduran hamile tulumu modelleri davet sırasında anne adayının hareketlerini kısıtlamaz ve rahat kullanım sağlar. Abiye tulumlar, şık bir kemerle kolayca kombin edilebileceği gibi gösterişli aksesuarlarla da öne çıkarılabilir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.