Doğumdan Sonra Sağlıklı Şekilde Kilo Nasıl Verilir?

Doğumda kilo almak birçok kadının derdidir. Doğumdan sonra da bu kiloları vermek isterler. Hamilelik döneminden sonra sağlıklı bir şekilde kilo vermek kolay olsa da sabırsızlık işleri zorlaştırıyor. Doğumdan sonra ilk amacınız bebeğin sağlığı olmalıdır. Aşırı kilo vermeye çalışırsanız hem kendinizin hem de bebeğinizin hayatını riske atarsınız. Sağlıklı kilo vermek için ne yapmanız gerektiğini içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Hamilelik Döneminde Neden Kilo Alınır?

Anne adayları hamilelik döneminde birçok farklı sebepten kilo alabilir. Bu sebeplerin en başında bedenin çok fazla enerjiye ihtiyaç duymasıdır. İhtiyaç duyduğu enerjiyi karşılamak içinse gebeler normalden daha fazla acıkır. Daha çok yemek yedikçe kilo almaya başlarlar. Bir süre sonra hamileliğin ağırlığı hareket etmeyi zorlaştırır. Bu da spor yapılmasını ve fazlalık kiloların yakılmasını engeller. Bu sayede anne adayları doğuma yaklaştıkça daha fazla kilo almış olur. Ancak alınan bu kilolar aynı şekilde geri verilebilir.

Doğum Sonrasında Diyet Yapılır mı?

Birçok insan diyet kelimesini az yemek şeklinde yorumluyor. Ancak diyetler kilo almak ya da kilo vermek için yapılan özel yemek listeleridir. Her biri kişiye özeldir. Bu yüzden doğumdan sonra kafanıza göre kendinizi aç bırakırsanız sağlıksız şekilde kilo kaybedip birçok sağlık problemi yaşarsınız.

Doğumdan sonra yapacağınız diyet mutlaka bir diyetisyen tarafından hazırlanmış olmalı. Ne yiyeceğinize dair en doğru kararlar verilmelidir.

Doğum Sonrası Kilo Vermeye Ne Zaman Başlanmalı?

Doğum sonrası kilo vermek her annenin gereksinimidir. Ancak kilo vermeye çalışmak kontrollü olmadığında tehlikeli bir eylemdir. Çünkü kilo verme peşinde sağlıksız ve yetersiz beslenme sorunlarını da getirirler. Bu yüzden beslenme ve diyet uzmanı eşliğinde kilo vermelisiniz.

Kontrolsüz şekilde az yiyip spor yaparsanız süt üretiminiz azalır, vücudunuz çok yorulur, güçten düşersiniz ve hatta kilo bile alabilirsiniz. Kontrollü yaptığınız bir diyet sayesinde vücudunuz yorulmaz, süt üretiminiz artar ve sağlıklı şekilde kilo verirsiniz.

Diyet yapmaya karar verdiğinizde mutlaka profesyonel bir diyetisyen ile konuşmalısınız. İnternet üzerindeki herhangi birinin lafını dinlememelisiniz.

Doğumdan Sonra Spor Yapılır mı?

Spor hayatımızın önemli bir parçası olmalıdır. Sağlıklı yaşamın sırrı spordan geçer. Kilo vermek için spor yapmak çok önemli olsa da dikkatli yapılmalıdır. Özellikle annelerin yapacağı spor çok önemlidir. Yapacakları spor sayesinde bedenleri dinçliğini kazanacak ve alınan kilolar verilebilecektir. Ancak aşırı spor yapılması yeni anneler için tehlikelidir. Spor bedeni iyileştirse de fark edilmezse çok yorabilir. Bu yorgunluk henüz gücünü toplayamamış anneye büyük zarar verebilir.

Anneler spor olarak basit yürüyüşler ile başlamalıdır. Temiz havada yaptıkları yürüyüşler onlara her şekilde iyi gelecektir. Ancak sıcak güneşin altında uzun süre yapılan yürüyüşler annelere bir anda zarar verebilir. İlk aylarda kesinlikle ağır kaldırmamalı ve vücudu aşırı yoracak her hareketten kaçınmalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Doğumdan sonra en kolay nasıl kilo verilir?

Doğumdan sonra kiloyu en kolay dengeli ve sağlıklı beslenerek verebilirsiniz. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra yapacağınız birkaç yürüyüş de kilo vermenizde yardımcı olacaktır.

Doğum sonrası kilolardan nasıl kurtulurum?

Doğum sonra kilolarınızı spor yaparak, dengeli beslenerek ve sağlığınıza dikkat ederek zamanla verebilirsiniz.

Normal doğum sonrası eski kiloya ne zaman dönülür?

Doğumdan sonra eski kilonuza geri dönmek sizin elinizde olan bir şey. Sizin çabalarınız sonucunda eski kilonuza dönebilirsiniz. Sağlıklı beslenme, diyet ve spor sonucunda 6 ay gibi kısa bir sürede dönmeniz mümkündür.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.