Hamilelikte Nasıl Giyinmelisiniz?

Bebeğiniz karnınızda büyüdükçe kendinizi normal kıyafetlerinize sığmayacak durumda bulabilirsiniz. Ancak tamamen yeni bir hamile kıyafeti gardırop almaya gerek yok. Birkaç ipucu ile zorlanmadan iyi görünebilir ve iyi hissedebilirsiniz.

Hamile kıyafetleri giymeye ne zaman başlamalısınız?

Çoğu kadın ilk üç aylık dönemde (trimester) normal kıyafetlerini giyebilir. Ancak bu süre zarfında rahatlık için daha büyük bir sutyen veya daha gevşek giysiler tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 4 veya 5 aylık hamileyken, daha büyük kıyafetler giymeye başlamanız gerekebilir. Çoğu kadın, yaklaşık 6 aylık hamile olduklarında hamile kıyafetlerine geçer.

Hangi Kıyafetlere İhtiyacınız Var?

Birbirinden şık hamile kıyafetleri bulabilirsiniz. Ancak tüm dolabınızı yenilemek için servet harcamak zorunda değilsiniz.

Karıştırıp kombin yapabileceğiniz birkaç temel kıyafet satın almak en iyisidir. Hamileliğiniz sırasında hava durumunu ve değişen mevsimleri düşünün. Doğumdan sonra bir süre hamile kıyafetlerinizden bazılarını giymeye devam edeceğinizi unutmayın.

Göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz seçenekler:

  • Hamilelik Sütyeni
  • Rahat Pamuklu İç Çamaşırı
  • Hamile taytı veya pantolonu
  • Düz bir etek veya elbise
  • Bir geniş elbise
  • Ceket
  • İki adet hamile bluzu
  • Rahat, düz ayakkabılar

Daha uzun üstler, kazaklar ve hırkalar gibi normal kıyafetlerinizin bir kısmını hamileliğiniz boyunca uyarlamanız mümkündür. Normal kotlarınızı ve pantolonlarınızı uzatmak için bir hamilelik kemeri de satın alabilirsiniz.

Hamile Kıyafetleri Nereden Alınır?

Alışverişinizi internet üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Özellikle hamilelikten dolayı yorgun olacağınız için saatlerce mağazaları dolanmanıza gerek yok. Babymall üzerinde her türlü anne bebek ürününü keşfedebilir ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Hamile sutyeni nasıl seçilir?

Hamilelik sırasında hamile sütyeni takmak zorunda değilsiniz. Ancak bazı kadınlar, özellikle büyük göğüsleri olanlar için hamile sütyeni daha rahat olabilir.

Göğüsler hamileliğin oldukça erken döneminde emzirmeye (anne sütü yapma) hazırlanır ve göğüslerdeki değişikliklerin çoğu yaklaşık 16 haftada tamamlanır. Bu dönem hamile sütyenine yatırım yapmak için iyi bir zamandır.

Sıkça sorulan sorular

Hamileyken nasıl giyinmeliyim?

Örneğin, bol kesim maksi elbiseler, dökümlü etekler ve üstler, büyük boy düğmeli gömlekler, büyük kazaklar ve hırkalar ve yumuşak ve esnek jarse tarzı gömlekler ve elbiselerin tümü hamile bedenlerde iyi sonuç verir.

Hamileyken dar kıyafetler giymek bebeği etkiler mi?

Rahatsız olabilirler ama hayır, dar giysiler bebeğe zarar vermez.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.