Hamilelikte Hangi Kitapları Okumalısınız?

Hamilelik sadece fiziksel değil aynı zamanda ruhsal bir süreçtir. Bu süreci okuyarak ve kendinizi bebeğinize hazırlayarak geçirmelisiniz. Bebeğinizle ilgili ne kadar okursanız o kadar başarılı bir ebeveyn olacaksınızdır.


Özellikle ilk defa anne baba olacaklar için çocuk gelişim kitapları okumak çok önemlidir. Böylece çocuğunuzu daha doğru yönlendirebilir ve hayatta başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.
Okuyarak kendinizi geliştirmek ve ebeveynlikte bir adım öne geçmek için gelin ve önerilerimize göz atın.

Yeni Annelere Mucize Çözümler – Tracy Hogg

Bebek bakımına karşı sizi en çok hazırlayacak kitaplardan bir tanesidir. Gününüzü planlamanın ve bebeğinizle bu plana uymanın inceliklerini öğrenebilirsiniz. Birçok ebeveynin okuması gereken bir kitaptır.

Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler? – Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff ve Sandee E. Hathaway

Adından belli olduğu gibi, ilk yıl içerisinde bebeğinizden gelecek sürprizlere karşı hazırlayan bir kitap. Adeta rehber görevi gören bu kitap, kapsamlı şekilde yenidoğan aylarından bir yaşına kadar sizi yönlendirmektedir. Bakım konusunda birçok ipucu vererek sizi rahatlatmaktadır.

Sadece bakım değil, ilkyardım ve kaza konusunda aktif olan bu kitap ebeveynlere çocuklarına nasıl yaklaşmalarını gerektiğini de öğretmektedir.

0-1 Başla! – Dr. Şirin Seçkin

Ebeveynlere kılavuz niteliğinde hazırlanan bu kitap hamilelik ve sonrasında hafta hafta, ay ay bebek bakımı, hastalıklar, aşılar ve aşı türleri, beslenme, anne sütünün önemi, ek ve katı gıdalara geçiş, zehirlenmeler, kazalar, ilkyardım ve güvenlik gibi pek çok konuyu anlatıyor.

Hamilelik Doğum ve Bebek Bakımı – Ayşe Öner

Bebek hemşiresi olarak 22 senesini geçirmiş Ayşe Öner, yeni ebeveynlere bu kitabıyla rehberlik ediyor. Bebekle ve anneyle ilgili pratik bilgiler içeren bu kitap her açıdan sizi bebek sahibi olmaya hazırlar nitelikte.

Annelik ve Bebek Bakımı- Elizabeth Fenwick

Bebeğe karar verilen andan 3 yaşına kadar olan sürece dair bilgiler verip hazırlayan bu kitap, her ebeveyn için rehber konumundadır. Bebeğinizin her türlü problemini açıkça anlatmakta ve ebeveynleri bilgilendirmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.