Burcunuza Göre Nasıl Bir Baba Olacaksınız?

Konu ebeveynliğe geldiğinde herkes kendisinin nasıl bir ebeveyn olacağını merak eder. Kendi kişilik özelliklerini, beklentilerini, hayat tecrübelerini göz önünde bulunduran kişiler; çocuklarının kişiliğinin gelişmesinde önemli bir rol oynar. Çocukların hayatındaki en önemli iki rol anne ve babaya aittir. Babalar kimi zaman arkadaş canlısı tutumları sayesinde çocuklarıyla sıkı iletişim halinde olabilirken kimi zaman ise despot tavırlarıyla çocuklarının hayatlarında etkin rol oynamaya çalışabilir. Peki, kişilik özelliklerini etkilediğine inanılan faktörlerden biri olan burç özelliklerinin baba figürleri üzerindeki etkisini hiç merak etmiş miydiniz? Yazımızın devamında burç özelliklerine göre erkeklerin nasıl birer baba figürü oluşturacağına dair ipuçları elde edebilirsiniz!

Burçlar ve Babalık Özellikleri

Doğum anında gökyüzünde yer alan gezegenlerin sıralanışlarının ve birbirleriyle oluşturduğu açıların kişilerin özelliklerinde ve kaderlerinde etkili olduğunu düşünen bilime astroloji adı verilir. Astrolojiye göre on iki adet burç bulunur ve her burcun öne çıkan bazı kişilik özellikleri vardır.

Koç Burcu Erkekler Nasıl Baba Olur?

21 Mart ve 20 Nisan aralığında doğan kişiler Koç burcuna mensuptur. Koç burcu erkekleri eğlenceli kişilerdir. Dünyayı keşfetmeyi, maceralara atılmayı çok severler. Üzerinde otorite kurulmasından hoşlanmayan, kendisi otorite olmak isteyen koç burcu erkekleri bağımsızlıklarına düşkündür. Koç burcu erkekler, çocuklarıyla dengeli bir ilişki kurmayı başarabilir. Sosyal hayatta çocuklarıyla arkadaşça vakit geçiren koç burcu babalar, spontane geziler düzenleme ve çocuklarıyla dolu dolu eğlenme konusunda oldukça başarılıdır. Çocuksu ve sıcak yapısıyla öne çıkan koç babaları, konu çocuklarının eğitim ve kariyer seçimlerine geldiğinde müdahaleci davranabilir. Bunun sebebi ise koç burcu erkeklerinin kazanmayı ve harcamayı sevmeleri ancak konu tasarruf ve yatırıma geldiğinde başarısız olabilmeleridir. Maddi konulardaki tavırlarının bilincinde olan koç burcu babaları, çocuklarının maddi açıdan güçlü olmasını arzular.

Boğa Burcu Erkekler Nasıl Baba Olur?

21 Nisan ve 21 Mayıs aralığında doğan kişiler Boğa burcuna mensuptur. Boğa burcu erkekleri düzenden hoşlanan kişilerdir. Günlük rutinlerinden beş yıl sonraki hedeflerine kadar her şeyi planlayarak ilerlemekten hoşlanan boğa burcu erkekleri, sevecen ve sadık tavırlarıyla bilinir. Boğa burcu babalar çocuklarını dinlemekten ve onlarla hayat tecrübelerini paylaşmaktan zevk alır. Eğlence konularında başarısız fikirler üreten boğa burcu erkekleri, konu çocuklarının eğitim ve kariyer seçimlerine geldiğinde kapsamlı düşünceleriyle şaşırtabilir. Lüks yaşamdan hoşlanan ve maddi konulara ilgili olan boğa burcu erkekleri; çocuklarının geleceğini garanti altına almak için maddi birikim yapma eğilimindedir. Dürüst, güvenilir ancak sabit fikirli olan boğa burcu babaları; disiplinden hoşlanır. Boğa burcu babalar, çocuklarının zevklerini ve hayat standartlarını önemser; çocuklarıyla ilgili her konuya hakim olmayı arzular.

İkizler Burcu Erkekler Nasıl Baba Olur?

22 Mayıs ve 22 Haziran aralığında doğan kişiler İkizler burcuna mensuptur. İkizler erkekleri oldukça sosyal, girişken ve esprili karakterlerdir. Hoşsohbet tavırlarıyla dikkat çeken ikizler burcu erkekleri, çocuklarıyla çocuklaşan birer baba figürüdür. Entelektüel zevkleri yüksek olan ve konuşkanlığıyla bilinen ikizler erkekleri, çocuklarıyla arkadaşça bir ilişki kurar. Konu çocuklarının eğitim ve kariyer seçimlerine geldiğinde ise ikizler burcu babalar dengeyi kurmakta zorlanabilir. İkizler erkekleri problemlerle karşılaşmaktan ve karar vermekten hoşlanmaz; dolayısıyla çocuklarının seçimlerinde güçlü bir etki faktörü oluşturmaz. Ancak ikizler burcu babalar, sert eleştiriler yapmaktan da kaçınmaz. Çocuklarının sanata ve spora ilgili olmasını arzulayan ikizler burcu babalar, asla yaşlanmayan hayat dolu enerjileriyle favori babalar arasında yer alır.

Yengeç Burcu Erkekler Nasıl Baba Olur?

23 Haziran ve 22 Temmuz aralığında doğan kişiler Yengeç burcuna mensup olur. Yengeç burcu erkekler sıcak, sevecen ve naziktir. Kendi içlerinde ayrı bir dünyaya sahip olan yengeç erkekleri, değişken ruh halleriyle de bilinir. Yengeç burcu babalar oldukça evcimendir. Çocuklarıyla vakit geçirmekten hoşlanan yengeç burcu babalar oldukça ilgili ve sevgi dolu birer baba olur. Çocuklarının tüm ihtiyaçlarıyla ilgilenmekten hoşlanan yengeç burcu babalar üstün empati yetenekleriyle de öne çıkar. Çocuklarının hislerini kolayca anlayabilen yengeç burcu babalar, “en son babalar duyar” sözünden hiç hoşlanmaz. Çocuklarıyla anılarını ve hislerini paylaşmaktan çekinmeyen yengeç babaları, çocuklarından da aynı düzeyde dürüstlük ve iletişim kurma isteği bekler ve yalandan hiç hoşlanmaz.

Aslan Burcu Erkekler Nasıl Baba Olur?

23 Temmuz ve 22 Ağustos aralığında doğan kişiler Aslan burcuna mensuptur. Aslan erkekleri dışa dönük, girişken ve inatçı tavırlarıyla bilinir. İlginin merkezinde olmaktan ve otorite kurmaktan hoşlanan aslan burcu erkekleri; çocuklarıyla mesafeli bir ilişki kurar. Takdir edilmekten hoşlanan aslan burcu babalar, çocuklarının da başarılı olmasını ve takdir edilmesini arzular. Aslan burcu babaların değişmez fikirleri vardır, bu durum çocuklarıyla sık sık çatışmasına sebep olsa da geniş arkadaş çevresi ve engin hayat tecrübesi sayesinde aslan burcu babaları çocuklarını hayata hazırlama konusunda oldukça güvenilirdir. Güçten hoşlanan aslan burcu babalar, çocuklarının kendisine saygı duymasını ister. Disiplinden ve düzenden hoşlanan aslan burcu erkekleri, çocuklarının zevklerine ve hayat standartlarına özen gösterir. Entelektüel açıdan bilgili olan aslan burcu babaları çocuklarının sanat ve sporla ilgilenmesi için destekçidir.

Başak Burcu Erkekler Nasıl Baba Olur?

23 Ağustos ve 22 Eylül aralığında doğan kişiler Başak burcuna mensuptur. Başak erkekleri düzen merakları ve detaycılıklarıyla tanınır. Planlama yapmaktan ve planlara sadık kalmaktan hoşlanan başak erkekleri, güvenilirlikleriyle öne çıkar. Başak burcu erkekleri ilgili babalardır. Çocuklarıyla iletişim kurmaya istekli olan başak burcu babalar, detaycılıkları ve meraklılıklarıyla kimi zaman çocuklarını bıktırabilirler. Verdikleri sözleri tutma konusunda oldukça başarılı olan başak burcu babalar, çocuklarının hayallerine ulaşmasını destekler. Kendi doğrularına sarılmaktan hoşlanan başak burcu babaları, çocuklarını bir proje olarak görme eğilimine sahip olabilirler. Çocuklarının entelektüel gelişimini önemseyen ve başarıdan hoşlanan başak babaları, çocuklarının başarılı olabilmesi için maddi manevi tüm imkanlarını seferber etmekten geri durmasa da sevgilerini gösterme konusunda başarısız olabilirler. Disiplinden hoşlanan başak babaları için rutinlere saygı oldukça önemlidir.

Terazi Burcu Erkekler Nasıl Baba Olur?

23 Eylül ve 22 Ekim aralığında doğan kişiler Terazi burcuna mensuptur. Terazi erkekleri cana yakın yaklaşımları, güçlü adalet duyguları ve mükemmeliyetçilikleriyle bilinir. Terazi erkekleri çocuklarıyla arkadaşça ilişkiler kurma eğilimindedir. Kararsızlıkları sebebiyle çocuklarının seçimleri üzerinde etkili rol oynamaktan kaçınan terazi burçları, başarıdan çok mutluluğu önemser. Duygusal anlamda çocuklarıyla paylaşım içinde olmaktan hoşlanan terazi burcu babaları için affedilemeyecek tek şey yalandır. Düzenden hoşlanan terazi burçları aynı zamanda neşeli mizaçlarıyla da eğlenceli birer babadır. Sürprizlerden hoşlanan terazi burcu erkekleri şefkatli ve anlayışlı bir baba figürü oluşturur.

Akrep Burcu Erkekler Nasıl Baba Olur?

23 Ekim ve 21 Kasım aralığında doğan kişiler Akrep burcuna mensuptur. Akrep erkekleri beceriklilikleri ve çözüm odaklılıklarıyla bilinir. Tutkularına oldukça bağlı olan akrep erkekleri için çocuklarının hayalleri oldukça önemlidir. Kendisi de oldukça hayalperest olan akrep babaları, çocuklarının hayallerini ve tutkularını desteklemekten geri durmaz. Her koşulda pozitif bakabilen akrep burcu erkekleri inatçılıklarıyla da öne çıkar. Kendi doğrularından oldukça emin olan akrep burcu babalar, çocuklarıyla çatışmalar yaşayabilir. Enerjik olan akrep burcu babalar için tembellik affedilemez. Aktif bir yaşam temposu sürdürmeyi hedefleyen akrep burcu babalar her gün yeni bir programla çıkıp gelebilir. Akrep burcu babalar, çocuklarının başarılı olması için eleştiri yapmaktan ve “kötü polis”i oynamaktan çekinmez.

Yay Burcu Erkekler Nasıl Baba Olur?

22 Kasım ve 21 Aralık aralığında doğan kişiler Yay burcuna mensup olur. Yay burcu erkekleri enerjik yapıları ve eğlenceli mizaçlarıyla öne çıkar. Çocukları için bir baba figüründen ziyade bir arkadaş yaklaşımıyla yaklaşan yay burcu babalar, heyecanlı tavırlarıyla oldukça sevimlidir. Hayatı dolu dolu yaşamayı seven yay burcu babalar için çocuklarının mutluluğu ve hayalleri oldukça önemlidir. Kendi de sorumluluk almaktan hoşlanmayan yay burcu babalar için çocuklarının gelecek planları, yönetilmesi gereken konular arasında yer almaz. Özgürlüğüne düşkün olan yay burcu erkekleri için çocukları da kendisi gibi enerjik ve keşfetmeye istekli olmalıdır. Her fırsatta minik bir tatil planlamaktan geri durmayan yay burcu babalar, çocuklarıyla iletişim kurma konusunda oldukça girişkendir.

Oğlak Burcu Erkekler Nasıl Baba Olur?

22 Aralık ve 21 Ocak aralığında doğan kişiler Oğlak burcuna mensup olur. Oğlak burcu erkekleri pratiklikleri ve çalışkanlıklarıyla takdir görür. Onlar için her şey çözülmeyi bekleyen bir bilmecedir. Dolayısıyla çocuklarına da bu şekilde yaklaşım gösterebilirler. Çocuklarını dinlemeyi, onları öğrenmeyi arzu ederler. Sorumluluk almaktan ve yönetmekten hoşlanan oğlak burcu babalar, çocuklarının kararlarında etkin rol oynamak ister. Ailesine ve çocuklarına fazlasıyla bağlı olan oğlak burcu erkekleri, ailesinin yaşam standartlarını yüksek tutmak ister. Maddi konulara fazlasıyla kafa yoran oğlak burcu erkekleri, aynı zamanda okumaktan ve araştırmaktan da çok zevk alır. Tembellikten hoşlanmayan bu burç grubu, çocuklarına bir öğretmen tavrıyla yaklaşma eğilimindedir. Düzen ve disiplinden hoşlanan oğlak burcu babaları için gelenekler oldukça önemlidir. Kendi fikirlerine saygı duyulmasını bekleyen oğlak burcu erkekleri, sivri dilli eleştirileri sebebiyle çocuklarıyla çatışabilir.

Kova Burcu Erkekler Nasıl Baba Olur?

22 Ocak ve 19 Şubat aralığında doğan kişiler Kova burcuna mensup olur. Kova burcu erkekleri idealist ve açık fikirlidir. Her fikre değer veren ve insanları dinlemekten hoşlanan kova burcu erkekleri için çocuklarının söylediği her söz oldukça kıymetlidir. İnsanları çözümlemekten hoşlanan kova burcu erkekleri, anlayışlı ve fedakar birer baba figürü çizer. Yaratıcılıklarıyla öne çıkan kova burcu babaları her zaman ve her ortamda çocuklarıyla bir oyun kurabilme potansiyeline sahiptir. Kova burcu babalarının belki de tek olumsuz özelliği, kibirli olmalarıdır. Hayatta geldikleri konumu oldukça önemseyen ve düşüncelerine hürmet gösterilmesini isteyen kova burcu babalar, çocuklarının kendisini örnek almasını arzu eder. Yalandan hoşlanmayan kova burcu babalar için çocuklarının sorumluluk sahibi ve saygılı bireyler olmaları oldukça önemlidir.

Balık Burcu Erkekler Nasıl Baba Olur?

20 Şubat ve 20 Mart aralığında doğan kişiler Balık burcuna mensup olur. Balık burcu erkekleri şefkatli, anlayışlı ve açık fikirli kişilerdir. Kendi kişisel alanlarını önemseyen balık burcu erkekleri çocuklarının kişisel sınırlarına da saygı gösterir. Empati bakımından oldukça kuvvetli olan balık burcu babaları; çocuklarıyla iletişim kurma konusunda da fazlasıyla başarılıdır. Çocuksu ruhları sayesinde çocuklarıyla kolayca uyum sağlayabilen balık burcu babaları sanata oldukça düşkündür. Çocuklarının kararlarına hükmetme eğiliminde olmayan balık burcuna mensup babalar; her zaman anlayışlı ve destekleyici bir baba figürü oluşturur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.